Wady diety kopenhaskiej

Dieta kopenhaska jest często stosowana przez osoby, którym zależy na szybkiej utracie kilogramów. Pomimo jej krótkiego czasu trwania tylko nielicznym udaje się wytrzymać całe trzynaście dni jedząc tylko produkty wymienione w jadłospisie.
Sama dieta bazuje na niewielkiej ilości produktów. Jednak ceny niektórych z nich są wysokie, co powoduje, że koszt diety nie należy do najniższych. Podczas stosowania diety jesteśmy ograniczeni wieloma zakazami. Cechą charakterystyczną tej diety jest jej bardzo niska kaloryczność. Dzienna ilość kalorii, jaką możemy dostarczyć organizmowi waha się miedzy 500 a 800.
Wiele osób stosujących tę dietę narzeka na stałe uczucie głodu. Nie jest to zaskakujące przy tak okrojonym menu i niewielkiej kaloryczności. Wielu porównuje ją do głodówki.
Odchudzanie z dietą kopenhaska nie należy do przyjemności. Jest to 13 ciężkich dni, okupionych stosowaniem się do wszystkich rygorów tejże diety. Pod żadnym pozorem nie można złamać żadnego jej punktu, gdyż to oznacza koniec diety, a do następnego podejścia musimy czekać aż 2 lata.
Osoby, które przeszły te dietę narzekały na dolegliwości, tj. bóle głowy, uczucie osłabienia, a kobiety zwracały uwagę na gorszą kondycję paznokci i wypadanie włosów nawet kilka miesięcy po zakończeniu diety.
Dieta kopenhaska może wyrządzić wiele szkód nie oferując żadnych efektów. Szybka utrata wagi związana jest z głodowaniem. Po zakończeniu diety i powrotu do dawnych nawyków żywieniowych utracone kilogramy z pewnością powrócą. Efekt jo-jo występuj wyjątkowo często. Odchudzanie z dietą kopenhaską jest jedynie zalecane osobom z bardzo dużą otyłością, które chcą schudnąć kilkadziesiąt kilogramów.

Dodaj komentarz