Dieta kapuściana

Aby znaleźć odpowiednia dla nas dietę, musimy wypróbować wiele jej odmian. Jedna z nich jest popularnie stosowana dieta kapuściana.
Jak sama nazwa wskazuje dieta ta bazuje na kapuście. Przygotowujemy zupę kapuścianą z dodatkiem czerwonej papryki, marchwi, cebuli i przypraw, którą będziemy głównym składnikiem naszej diety przez następny tydzień. Będzie ona naszym śniadaniem, obiadem oraz kolacją, w przypadku ataku głodu. Do tego uzupełnienie czyli chude mięso, spożyte maksymalnie dwa razy w ciągu trwania całej diety. Bardzo ważnym jest aby nie zapomnieć o dostarczaniu organizmowi dużej ilości płynów. Dieta ta jest niezwykle skuteczna, pozwala zrzucić od 2 do 6 kilogramów. Jednak nie powinna trwać dłużej niż tydzień, ze względu na ubogi jadłospis. Dieta kapuściana choć skuteczna jest więc niezwykle monotonna. Zawiera jednak dużo witaminy C, co pomoże nam skutecznie wzmocnić organizm.  Niestety, dieta kapuściana często wiąże się z efektem jo-jo.

Dieta na bazie zupy z kapusty nie jest rozwiązaniem na dłuższą metę, lecz wybawieniem dla osób chcących schudnąć parę kilo w krótkim czasie.

Dodaj komentarz