Dieta Atkinsa

Duży wybór istniejących obecnie diet sprawia, że każdy z pewnością znajdzie coś odpowiadającego własnym oczekiwaniom, bez obawy o swój stan zdrowia. Jedną z najpopularniejszych w dzisiejszych czasach jest dieta Atkinsa.

Została ona przygotowana przez Roberta Atkinsa, kardiologa amerykańskiego pochodzenia. Jest ona kontrowersyjna ale jednocześnie na prawdę skuteczna. Pierwsze publikacje na jej temat pojawiły się jeszcze w 1972 roku, po wydaniu przez wyżej wspomnianego doktora, książki zawierającej określone zasady żywieniowe.

Dieta Atkinsa opiera się głównie na jedzeniu tłuszczu. Według niego ilość kalorii w spożywanych przez nas posiłkach nie ma wpływu na nasz wygląd oraz wagę. Jedyne co się w tym przypadku liczy to jak skomponowane są posiłki. Aby więc zrzucać zbędne kilogramy należy łączyć tłuszcz z białkami. To czego trzeba się wyzbyć to wszelkiego rodzaju cukry. Dieta ta nazwana została niskowęglowodanową.

Nie jest to dieta długotrwała, trwa bowiem jedynie osiem tygodni. W tym czasie bazować powinno się przede wszystkim na tłuszczach roślinnych, mięsach drobiowych, rybach oraz jajkach. W każdej fazie diety zwiększa się ilość przyjmowanych węglowodanów, których nie wolno łączyć z mięsem, rybami oraz jajami.

Dodaj komentarz